en-HUBNĚTE BEZ DIET

11/02/2021

POVÍM VÁM TO JEDNODUŠE - NEMUSÍTE HLADOVĚT, ANI DRŽET DIETY, ABYSTE HUBNULI

Říkáte si, měl nebo měla bych zhubnout.. jenže je to tak těžké vystoupit ze svých zaběhnutých kolejí...

Problém bývá v tom, že buď nejíme dostatečně a nebo zase jíme moc.  Problém je v tom, že vám přibude v obou případech tuková tkáň. Případně jíte tak málo, že to je na ohrožení lidského života a fungování všech procesů v těle. V hodně velké zkratce řečeno - pokud jíte jakž, takž, ale na své potřeby stále ještě málo některých živin a některých zase moc, pak si tělo bude ukládat energii. Kam? Do tukových zásob. Druhá varianta je ta, že jíte moc. Nadbytek každé této živiny, která nemá šanci být tělem využita se zákonitě někam uloží  - no zase do tuku, jako zásobní energie. Je to hodně velikánská zkratka, ale o to mi jde, nadneseně a velice zkráceně to vysvětlit. 

Pokud jíte málo a jen tak přes den uždibujete a nezdá se vám, že byste snědli toho jídla tolik, pak je možné, že trpíte podvýživou.  Je otázka jak dlouho toto je člověk schopen činit - v extrému se dostanete k nemoci a způsobíte si poruchu příjmu potravy a nebo po nějaké době takového špatného jedení přijdou "žravé chutě" a vy vyluxujete lednici a špajzku dohromady během jednoho večera nebo pár minut a pak se za to stydíte a máte výčitky svědomí. Jste v začarovaném kruhu. Přijde vám to povědomé?

Toto jsou informace hodně zkrácené. Nechci zde ovšem rozepisovat všechny principy a procesy, které se dějí. Chci jen nastínit možnosti úhlu pohledu na možné varianty, které se dějí a prožíváte je. 

V praxi se setkávám opravdu s těmi co buďto jedí hodně, nebo jedí málo přes den a pak se nacpou večer. Večer je klid, děti jdou spát a oni si jídlo konečně užijí. Z mého pohledu je to ovšem špatně. Základem je jistě snídaně, pak jídlo přes den a menší večeře. Případně i jedna až dvě svačiny přes den, podle preferencí a životního stylu.

Taktéž při přebytku energetického výdeje, kdy lidi cvičí několik hodin denně a nejí dostatečně, vznikne nakonec problém v podobě ukládání dalšího tuku nebo extrém podvýživy s následným kolapsem, jak jsem nastínila už na počátku článku. 

JENŽE JÍDLO JE KÁMOŠ, KTERÉHO POTŘEBUJEME A Z KTERÉHO ČERPÁME POTŘEBNÉ ŽIVINY NA CELÝ DEN :-)

Názory na to, jak se správně a zdravě stravovat se prostě různí a různit se budou. JE TO LOGICKÉ. Sto lidí, sto chutí. Každý věří něčemu jinému a má svou pravdu a svůj život. Je třeba se zajímat, učit, číst, vzdělávat, pracovat se sebou samým a poznávat, jak to vlastně je biologicky a jak to je individuálně na nás samotných.

Vyberte si ty správné informace pro vás a to jsou ty, které vás osloví jako nejpřijatelnější varianta, to co si dovedete představit jako celoživotní proces.

Cokoliv se vám nezdá nedělejte, ale konejte v tom nejlepším přesvědčení, že tohle je správné pro vás a v tom nejlepším zájmu. Pokud jste si jistí tím, že jídlo, které jíte je v pořádku a je pro vás tou správnou volbou, jste zdraví, fit a spokojení, nic si neodpíráte, prostě máte jídlo jako palivo a máte radost z toho co jíte, pak je to v pořádku.

Hubnutí nemusí být a v mé režii ani není, žádné trýznění, odpírání, hladovění. 

Nemusíte kupovat předražené doplňky, potraviny, koktejly, krabičkové diety apod. Prostě jíte a sestavujete si jídlo z běžných surovin, které seženete dneska snad v každém větším obchodě.  

HUBNUTÍ V MÉ REŽII

když mi to dovolíte, naučím vás vše, co potřebujete vědět o hubnutí i zdravému životnímu stylu...

...dovolte si žít a mějte se rádi, se mnou může být hubnutí přirozený proces. Vy budete jen jíst, užívat života a plnit si své sny.. 

Změňte to, co vás už nenaplňuje - změňte se, uzdravte svou duši i tělo !!! Naučte se jíst výživněji, zdravěji a čistěji. Naučte se milovat se a rozmazlovat sebe i své blízké. S mým vedením, to můžete konečně dokázat. 

Jsem tady, stačí mě požádat o pomoc a já vám ráda podám pomocnou ruku....

Vaše a svá Fit Makyta