KDO JSEM 

A

CO U MĚ NAJDETE 

I NENAJDETE


Nejdříve si ujasníme, co u mě nenajdete a komu nemůžu pomoci....

!!! Pokud neplánujete změnu a nehodláte na svém dosavadním způsobu života nic měnit, pak vám nemohu pomoci !!!

- Nedokáži vám poradit pokud máte nějaký zdravotní problém, vážný, který byste měli řešit s odborníkem - lékařem. Já neléčím, nejsem lékař. Mohu vám ovšem v souladu se zdravým životním stylem navrhnout výživový a suplementační plán a vhodnou změnu životního stylu, kterou pak můžete se svým lékařem, ke kterému docházíte případně konzultovat, v případě, že se s nějako nemocí léčíte a potřebujete dohled lékaře.

- Pokud chcete užívat suplementy a proteiny a máte k tomu dobrý důvod nebo ho spolu najdeme, pomohu vám vybrat ty správné pro vás. Jiné zázračné koktejly, prášky, gely, pilulky, dietní výrobky, sumplementy s kterými se moje praxe neztotožňuje a nejsou v souladu se zdravějším životním stylem, vám doporučovat a schvalovat nebudu ani pokud na tom budete trvat, protože pak vám nemohu pomoci najít přirozenou rovnováhu ve vašem životě.

CO U MĚ NAJDETE?

Co vám mohu nabídnout? 

Mohu vás naučit jak se stravovat zdravěji.

jak nalézt cestu k sobě a svoji vnitřní rovnováze.

Jak najít sebe a svou sebehodnotu.

Naučím vás sestavit si jídelníček ze zdravějších potravin a být fit a šťastní.

Navedu Vás k tomu opustit staré nefungující vzorce chování a nastavit ve svém životě nové a fungující začátky.

Ukážu Vám, jak najít souvislosti ve vašem životě, které vás doposud ovlivňovaly a nebo ovlivňují.

Naučím Vás umět si vybrat vhodnou potravinu, která nebude v rozporu se zdravějším a plnohodnotnějším stravování. Naučím vás nebát se jíst večer (všeobecně řečeno) a udělat si z jídla kámoše - reaguji na dietní postupy jím naposledy v 17 h a pak jdu spát před půlnocí a hladovím. Nemusí to být pro vás trápení. V některých případech je to žádoucí, jindy je to jen trápení se. Osvětlím vám kdy ano a kdy ne podle vašich potřeb.

Naučím vás, jak porozumět signálům vlastního těla a věřit si, být konečně jednou provždy fit a šťastní. 


Nehledejte u mě žádné ZÁZRAČNÉ přípravky na hubnutí !!!

Nehledejte u mě žádné koktejly a prášky ani pilulky a elixíry !!!

Hledejte sílu jídla a skutečných potravin a sebe samých. Hledejte u sebe chuť žít.

Já  jsem žena, maminka tří dětí, manželka a samozřejmě bych našla několik dalších přívlastků, kdo jsem... :-) 

Myslím si, že mám velkou empatii a dokážu se vcítit nejen do role matek, manželek a žen, ale i do role mužů a využívat tedy i své schopnosti pro poradenství pro muže.

Poskytuji i poradenství pro sportovce, kteří potřebují poradit se svým jídelníčkem, aby měli dostatek energie a podávali ty nejlepší výkony.

Konzultovat můžeme - osobně v poradně v Jičíně - viz mapa

- on-line - messenger, whatsap, telefonicky, emailem


KDO MĚ SKUTEČNĚ POTŘEBUJE A MŮŽE U MĚ ZÍSKAT CENNÉ RADY A MOTIVACI?

Ti, co si sami neporadí a hledají někoho kdo jim pomůže a poradí ve výživě, když chtějí:

- hubnout zdravě

-přibírat zdravě

- správně jíst při sportovních aktivitách

- ti, co si neví rady s jídelníčkem pro jejich dítě

- ti, co mají doporučení od lékaře, obezitologa, nutričního terapeuta a neví si rady s jídelníčkem

- ti, co chtějí znát výsledky analýzy svého těla - kolik mají v těle svalů, tuku, vody, jak se cítí jejich tělo, tedy na kolik let se cítí. Kolik by měli minimálně sníst na své potřeby při svém denním režimu

- ti, co už zkusili všechno možné a mají pocit, že na ně nic nefunguje a zůstanou s nadváhou či obézní už napořád

ovšem hlavně a jen ti, co se rozhodli ve svém životě něco změnit bez výmluv, že to nejde pro to, či ono... kde je vůle.. je i cesta :-) VŽDY

Nebudu s vámi řešit jen aktuální situaci, půjdeme hlouběji, k příčině vašich nezdarů v hubnutí, najdeme příčinu a budeme se snažit společně o to změnit váš příběh....

Cílem mého poradenství je abyste byli po spolupráci se mnou už jen FIT A ŠŤASTNÍ :-) a uměli si sami sestavit správný jídelníček.

Při individuální spolupráci leckdy saháme za hranice klasických výživových služeb a jdeme opravdu do hloubky vašeho nitra, abychom vyřešili problém, který se opakuje ve vašem životě stále dokola.

Poradenství vnímám jako poslání a velice mě naplňuje a baví. Dělám vše celým srdcem a co nejindividuálnějším přístupem. Nebojte se mi napsat, vše se dá řešit. Podám vám pomocnou ruku.

Neustále se sebevzdělávám a to studiem aktuálních trendů, novinek nejen ve výživě, studiem odborných publikací a knih. Sleduji nejnovější studie o vlivu psychosomatiky na zdraví člověka, o výživě a sportovním výkonu. Absolvovala jsem intenzivní půlroční kurz poradce pro výživu a suplementaci s celostním zaměřením. Kurz výživy dětí,. Kurz nordic walking. Kurz co nevíme o mléce od Martina Jelínka. Kurz sportovní výživy a studuji dál, protože ve výživě je potřeba se vdělávat neustále.

Celostní a individuální přístup je pro mě nepostradatelnou součástí života a poradenství sobě i ostatním. Více o mě v úvodu.

Co spolu řešíme osobně či on-line komunikací?

Vaše stravovací návyky, které jste doposud ve svém životě uplatňovali. Hledám způsob, jak vám doporučit to nejlepší pro váš životní styl a doporučím vhodné změny.

Na osobní konzultaci vám provedu analýzu těla segmentálním analyzátorem založeným na bioimpendaci IN BODY.

Probereme spolu vše co vás ovlivňuje a doporučím vhodné změny. Sestavím vám jídelníček přímo na vaše aktuální potřeby a zvolíme společný cíl.

Změna přichází zevnitř. Nebojte se spolu to zvládneme a já vám tu pomocnou ruku ráda podávám.

Zhubnout můžete hned několika způsoby:

Hladověním, půstem, dietou atdp. - ale - neudržíte si zdravou štíhlost, nenaučíte se zdravě a správně jíst a postupem času nebudete ani fit ani šťastní. Zhubnutá kila se vám vrátí rychle nebo plíživě zase zpět.

Se mnou se naučíte nehladovět, dosyta se najíst a při tom ještě hubnout a hlavně konečně ZHUBNOUT JEDNOU PRO VŽDY :-) 

Je to jen na vás, co za cestu si vyberete.

Pokud o to nepožádáte nebo to vyloženě nepotřebujete,  nebudu Vám nabízet žádné doplňky stravy, ani suplementy. Se mnou nebudete hladovět, ani si odpírat kvalitu. Respektuji Vaše chutě a zásady pestré stravy, kde je povoleno vše, ale s rozumnou mírou. 

NIC ZE ZÁKLADNÍCH POTRAVIN NENÍ ZAKÁZANÉ.

Naučím vás správně a zdravěji jíst.

Vyznat se v obalech potravin.

Nakupovat rychle a efektivně.

Zvolit vhodné cvičení pro vás.

Sestavit si jídelníček dle vašich chutí.

Pracovat s kalorickými tabulkami a sestavovat si v nich jídelníček.

Pokud jste se dlouhá léta stravovali nevhodně, máte zatížené trávení, rozhozený metabolismus a oslabenou slinivku, slezinu, žaludek atd. právě pro vás je vhodná změna režimu ve stravování. Stravou můžeme řešit a podpořit i různá onemocnění. Vhodnou stravou lze předcházet mnoha onemocněním.

Nejsem prodejcem žádných "dietních koktejlů apod. Pracuji pouze s čerstvými, běžně dostupnými potravinami.

Už žádné jo-jo efekty, ale vyvážená, pestrá strava podpořená zdravým pohybem sebeláskou !


MIMO TO, ŽE JSEM VÝŽIVOVÝ PORADCE

JSEM I CERTIFIKOVANÝM INSTRUKTOREM NORDIC WALKING - severské chůze.

Ještě před 2  roky jsem jako samouk chodila Nordic Walking a myslela si, že chodím dobře. Byl to pro mě jediný možný pohyb, který jsem mohla po omezený čas v kuse provádět. Vzhledem k rehabilitačním cvičením, rehabilitačnímu plánu a péči jsem nemohla vykonávat jinou aktivitu. Myslela jsem si, jak si nastuduji teorii na internetu a jak je to jednoduché. 

Na chůzi přeci není co zkazit. :-) 

Jak jsem byla bláhová. Pokud máte stejný pocit, tak čtěte dál.

Nordic Walking mi umožňuje přirozený pohyb a navracení se do svalové kondice. O této možnosti jsem se dozvěděla od své fyzioterapeutky Veroniky Říhové z Jičína, za což jí velmi děkuji. Tak moc jsem se v této chůzi a sportu "našla" a je mi velkým rehabilitačním pomocníkem, že jsem se rozhodla učit své klienty i tomuto úžasnému sportu.

Ač jsem věděla základy, toho, jak se má správně chodit, musím říct, že se mi v praxi nedařilo chodit správně a podvědomě jsem tušila, že to asi není úplně ono. Rozhodla jsem se tedy absolvovat odborný kurz pod vedením výborné lektorky Mgr. Jany Stejskalové z asociace ČMFNW - bývalé reprezentantky běhu na lyžích a NW. Součástí kurzu byly základy výživy a sportovní výživy v praxi, nastavení tréninkového plánu s NW pod vedením odborníka Mgr. Petra Ježe.

A výsledek?

Opravdu musím zhodnotit, že naučit se chodit Nordic Walking správně je na místě a proto Vás milí klienti a budoucí klienti, velmi ráda naučím, jak chodit správně a zapojit tak, až 90% svalů ve vašem těle. Být samoukem např. podle videa je sice hezké, ale pro mnohé naprosto nedostačující a opravdu to chce odbornější vedení k naučení a osvojení si správné techniky. 

Teď již mohu i já využít nějaký sport a i přes mé zdravotní omezení /kvůli omezení s páteří a svalovým spasmům/ užívat pohybu a ještě jako bonus - na čerstvém vzduchu, v přírodě, spojena pevně se zemí. Je to krásně naplňující a relaxační záležitost.

Mnoho lidí, totiž vidím chodit s holemi na NW, ale mají špatnou techniku, kterou jsem měla kdysi i já :-) Tím si lidé mohou mnohem více ublížit, než pomoci. 

https://www.cmfnw.cz/nejcastejsi-chyby-v-technice-nordic-wa.../

Pokud máte zájem jít do toho se mnou a chcete naučit správně chodit jsem tu pro Vás - stačí si domluvit schůzku a lekce může začít :-) 

Jste po operaci nebo máte nějaké omezení v pohybu a potřebujete zařadit rehabilitační cvičení a pohyb - nebojte se to zkusit s Nordic Walking, neboť to je top sport, který můžete praktikovat, za dodržení určitých zásad a správném provádění, po transplantacích, operacích pohybového aparátu, chronických onemocněních, nebo pokud si chcete zvýšit svou kondici, zhubnout, trénovat na závody, udržet se fit apod. Je to totiž geniální sport.

tel.. 775645724, email.: zdravedobroty@email.czJAK NA SOBĚ PRACUJI?

Vzdělávat se musíme neustále všichni. Jsme tu, abychom se učili. Když se nebudeme mít čemu učit, naše cesta je u konce.....

Vzdělání:

SOŠ Podnikání a služby 2008-2002, 2003-2018 - PČR

PUBLIKACE: články na blogu kalorických tabulek, vlastní publikační tvorba

SPOLUPRÁCE a PUBLIKACE: kalorické tabulky www.kaloricketabulky.cz, BLOG kalorických tabulek

KNIHY A E-BOOKY: Tištěná kniha Kalorické tabulky s recepty - několik receptů ode mě, jídelníčky ode mě a také moje proměna s kalorickými tabulkami

Moje e-booky - 1) Jak zdravě jíst a zhubnout v každém věku - s recepty 

                           2) Fit s Makytou - s recepty 

více o e-boocích a jak objednáte v sekci Knihy a e-booky

Vzdělávání se:

🦉1) Výživa, hubnutí a suplementace Kurzy Atac 🦉
🦉2) Výživa dětí - Kurzy Atac🦉
🦉3) Výživa ve sportu - Kurzy Atac 🦉 

+ Seminář - Atac - Co nevíte o mléce

🦉 4) REKVALIFIKAČNÍ KURZ výživy s akreditací MŠMT - Institut zdravého života Welko

🦉 5) Pravidelné školení a semináře z oblasti výživy a suplementace

-  Webinář výživa mladých sportovců /Ing. Hana Střítecká, PhD. a Mudr .Marie Skalská/ 🦉

🦉 6) On-line konference Institutu moderní výživy


POŘÁDÁM I BESEDY

O ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU A HUBNUTÍ ?

MÁTE ZÁJEM USPOŘÁDAT BESEDU VE SVÉM MĚSTĚ, VESNICI? NEVÁHEJTE MĚ KONTAKTOVAT.


foto z  jedné vydařené besedy: 

Jsem moc vděčná spolku Kopidlenské žížalky za tak skvělou atmosféru a zázemí, které mi bylo poskytnuto. Bylo to, myslím, opravdu prima odpoledne pro všechny.

Během 3,5 hodiny jsme si užily zábavu,  zdravější občerstvení - které jsem připravila.
Proběhlo měření na speciální váze Tanita, ke zjištění svalové hmoty, tuků, vody v těle, proteinů, hustoty kostí, viscerálního tuku, metabolického věku atd.

Další besedy pořádám ve své poradně v Jičíně, dle vyhlášených termínů, případně je možné si mě pozvat do svého prostoru. 

Těším se na další besedy s vámi všemi....JAK MŮŽETE ZAČÍT MĚNIT SVŮJ ŽIVOT?


A JAK VÁM MOHU POMOCI JÁ ?

Vyberte si svého poradce, kouče a důvěřujte mu :-)

Navažte s ním vztah a nechte se vést...

Cokoliv se vám nezdá nedělejte, ale konejte v tom nejlepším přesvědčení, že tohle je správné pro vás a v tom nejlepším zájmu. 

Pokud jste si jistí tím, že jídlo, které jíte je v pořádku a je pro vás tou správnou volbou, jste zdraví, fit a spokojení, nic si neodpíráte, prostě máte jídlo jako palivo a máte radost z toho co jíte, pak je to v pořádku.

Hubnutí nemusí a v mé režii ani není žádné trýznění, žádné odpírání, hladovění, ani nemusíte kupovat předražené doplňky, potraviny, koktejly, krabičkové diety apod. Prostě jíte a sestavujete si jídlo z běžných surovin, které seženete dneska již snad v každém městě a to i tom menším.

Hubnutí se mnou je přirozený proces, kdy jen budete vhodně volit potraviny s rozmyslem a dostatkem živin, kterými tělo konečně vyživíte a ono nebude mít důvod ukládat si zásoby. Začnete jíst čistěji a přirozeněji a začnete se mít víc rádi a dopřávat si ten čas pro sebe. Nikdo jiný vám tuhle péči nedá. Je to váš život. V kuchyni nemusíte trávit celý den. Nemusíte si odpírat svá oblíbená jídla - jen je budete připravovat rozumně a zdravěji.

Moje recepty jsou rychlé, chutné a zdravé a co je nejlepší - většinou jsou to rychlovky -  do půl hodiny hotové hlavní jídlo, svačinky ještě dříve.

Nevíte si rady se svým jídelníčkem? 

V začátku vám pomohu a jídelníček na vaše potřeby vám setavím. Zohledním vše co je potřeba- zdravotní stav, nařízenou dietu, intolerance, nebudete tam mít to, co nejíte. 

Jídelníček obsahuje celé recepty s gramáží individuálně nastavenou pro vaše potřeby z potravin, které v jídelníčku chcete mít a které preferujete plus s potravinami, které vám doporučím.

Změňte to, co vás už nenaplňuje - změňte se, uzdravte se !!! 

Naučte se jíst výživněji, zdravěji a čistěji. 

Naučte se milovat se a rozmazlovat sebe i své blízké. 


Se mnou to dokážete!!!
I VAŠE PROMĚNA MŮŽE NĚKOHO MOTIVOVAT

Začalo to jako touha zhubnout a jíst zdravěji. 

Pokračuje to jako životní cesta, láska k sobě samé a životu.